GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 10112440
*
nr 1011 2440
Fat
+ kanna, Mullbär, Gefle
Kondition: kanna är lagad
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 18:50:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 22:01:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle kanna keramik mullbär svensk keramik svenska keramiker
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
-
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35
*
Fat
Kondition: kanna är lagad
nr 1011 2440
Fat
+ kanna, Mullbär, Gefle
Kondition: kanna är lagad
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 22:01:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle kanna keramik mullbär svensk keramik svenska keramiker
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16 -
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35